Güvenlik Kamera Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Güvenlik Kamera Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüzde güvenlik kamera sistemi alanında üretim yapan binlerce güvenlik kamerası fabrikası ve ondan katlarca fazlada güvenlik kamerası satan firmalar bulunmaktadır. Üretimi ve satıcısı bu kadar fazla olan bir ürünün fiyatı tatbiki ciddi miktarda düşmüş bulunmaktadır. Buradaki ciddi rekabet kaliteden çok fiyat tabanlı olarak artmaktadır. Buda daha iyi güvenlik kamera sistemi için daha kaliteli ürünler yerine daha ucuz ürün ile rekabet anlayışını doğurmuştur. Maalesef özellikle ülkemizde fiyat tabanlı olarak başlayan rekabet koşulları nedeniyle kaliteden uzaklaşılmış ve ucuz olsun güvenlik ve kalite çokta önemli değil gibi bir anlayışın oluşmasına neden olmuştur.

Biz şunu biliyoruz ki güvenlik çok ciddi bir iştir. Her zaman kaliteden ödün vermeden kurulduğu takdirde tam manası ile güvenliğin sağlanabildiği unutulmamalıdır. Kalitesiz sadece fiyat tabanlı olarak geliştirilen ve kurulan güvenlik kamera sistemi sizin güvenliğinizi sağlamayacağı çok açıktır. Maalesef her ikisi de  kamera sonuçta her ikisi de  gösteriyor niye daha fazla ödemeliyim gibi bir anlayış tamamen yanlış bir düşüncedir. 

Başta her ikisi de gösteriyor olsa da sorunlar birkaç ay sonra çıkmaya başlayacaktır. Çok güzel gösteriyor dediğiniz güvenlik kameralarının renkleri solmaya, Güvenlik kamerası görüntü netliği kaybolmaya başlayacaktır. Çünkü bu kameralarda kullanılan elektronik bileşenşenler kalitesizdir ve zamanla işlevini yitirmeye başlamaktadır. Sonrasında güvenlik kamera sisteminize ait kayıt cihazlarında kamera kaydında kaybolmalar, HDD  yanmaları, DVR cihazı kayıt yapmaması gibi sorunlar çıkmaya başlayacaktır. Servis isteseniz güvenlik kamera sistemini kuran firma gelse bile bir şey yapamayacak dijital kayıt cihazını alıp servise götürecek belki bir ay boyunca kayıt cihazınız gelmeyecek sisteminiz çalışmayacaktır. Tamir olup gelse bile ne olduğu meçhul olarak kalacaktır. Bir kez daha ne zaman arıza yapar bilinmez tam ihtiyacınız olduğunda baktığınızda güvenlik kamera sisteminizin kayıtlarına ulaşamıyorsanız. Kurmuş olduğunuz güvenlik kamera sisteminizi boşuna kurdunuz demektir. Güvenlik kamerası alırken ilerisini de düşünmelisiniz. iş sadece güvenlik kamera sistemini kurmak ile bitmemektedir. Bunu hiçbir zaman unutmayınız.

17 Şubat 2019
194 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?