AHD Güvenlik Kamerası Kaç Gün Kayıt Yapar?

AHD Güvenlik Kamerası Kaç Gün Kayıt Yapar?

AHD kameraların çözünürlükleri çok yüksek olduğundan eski sistemlere göre daha fazla kayıt yeri kaplamaktadır. Ne kadar kayıt yapılacağı kurulan sisteme göre değişiklik gösterebilir. Ahd kayıt cihazlarını incelediğimizde kayıt formatında oynama yapabilirsiniz. Yani 1024P yerine 960 veya 480 olarak çözünürlüğü düşürerek daha fazla alan sahibi olabilirsiniz. Bu şekilde kayıtların süresi de uzar.
Güvenlik ve caydırma amaçlı olarak kullanılan güvenlik kamera sistemleri hakkında en çok merak edilen konulardan biri de güvenlik kamerası kaç gün kayıt yapar konusudur. Gerek mekânların güvenliğini sağlamada gerekse de yaşana herhangi olumsuz bir olayın aydınlığa kavuşması noktasında kameraların kayıt yapması ve bunu saklaması önemli bir detaydır. Bir de eski kayıtların saklanıp saklanamadığı konusu vardır ki yeni teknoloji de bunların hepsini yapmak mümkün olmaktadır.
Güvenlik Kamerası Kaç Günlük Kayıt Yapmaktadır?
Kamera kayıtlarının saklanması bazen çok önemli bir hal alabilmekte ve eski kayıtlar bazı olayların aydınlığa kavuşması noktasında çok işe yarayabilmektedir. İşte burada kamera kayıtlarının verileri saklama süresi çok önemlidir. Yaygın olarak kullanılan sistemlerde kayıt süresi 7-30 gün arasındadır. Güvenlik kamerası kaç gün kayıt yapar sorusunun cevabı aslında kameralar ne kadar sürede silme işlemi yapar şeklinde sorulursa daha doğru olacaktır. hard diskin dolmasına bağlı olarak kameralar otomatik olarak eski kayıtlar silmekte ve eskilerini üzerine yeni kayıtları işlemektedir. Bu konuda etken olan şey ise cihazın depo hafızasıdır. Eğer biraz daha büyük bir depolama alanına sahipse cihaz kayıtları saklama süresi uzamaktadır ki yine de en fazla süre 30-90 gündür.

Örnek vermek gerekirse ;
4’lü kayıt cihazı ile 4 adet 1.3Ahd kameralı bir sistem 500GB harddiske ortalama 10 Gün kayıt yapar. 1 TB harddiske 20-22 gün kayıt yapar.

20 Mayıs 2011
350 kez görüntülendi
Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 12 YORUM

 1. Rıza Gür dedi ki:

  Benim kameram 4lü ahd kamera 1tb hartdisk vardı bozuldu 18 gün kayıt yapıyordu 2 tb aldım yükledim buda aynı kayıt yapar 30 gün üzeri çekmesi gerdkmezmi bilgi verebilirmisiniz

  1. aseselektronik dedi ki:

   Merhaba
   Harddisk kapasitesi arttırıldığında kayıt süresi de artar fakat kayıt cihazı takılan disk kapasitesinin tamamını görmüyor ise bu tür sıkıntılar yaşana bilir kayıt cihazınızın desteklediği disk kapasitesini kontrol etmeniz gerekiyor.

 2. Osman deniz dedi ki:

  Merhaba

  Ğeçmiş 30 günlük kamera kaydı gün gün silinir yok ay bazındamı silinir nisan ayı 30 bitti mayıs 1 den itibaren mayıs 30 kadar kayıt yapar tşk

 3. aseseletronik dedi ki:

  Merhaba
  Geçmiş kayıtlar cihazdan cihaza farklılık görmemek ile beraber çoğunlukta 15-30 dk aralıklar halinde silinir

 4. Şovmen dedi ki:

  Merhaba kayıt cihazımın kaydını durdurdum önceki kayıtlar her gün geçtikce bir öncekini otamatik silermi yoksa yeni kayıt yapılmadığı için eski kayıtlar olduğu gibi kalır mı ?

  1. aseselektronik dedi ki:

   Merhaba kaydı durdurduğunuz için kayıtlar silinmez fakat dikkat etmeniz gereken bir konu daha var eğer kayıt ayarlarından gün sınırlaması yaptıysanız bunu da kontrol etmeniz gerekir

   1. Şovmen dedi ki:

    Bunu mobil cihazdan Xmeye uygulamasından yapabiliyormuyuz yada kayıt cihazını bir monitoremi bağlamamız gerekiyor. Uygulamadan oluyosada ayarını nerden yapabilirim şimdiden teşekkürler.

    1. aseselektronik dedi ki:

     Mobil cihazlardan yapamaya bilirsiniz monitör bağlayıp kontrol etmeniz daha iyi olacaktır.

     1. Ersin dedi ki:

      Merhaba kolay gelsin. Öncelikle bilgiler için teşekkürler. Benim sorum biraz farklı. 8 kanallı Dvr a kaç adet mikrofonlu kamera montajı yapabilirim.

     2. aseselektronik dedi ki:

      Merhaba Dvr kayıt cihazı üzerindeki ses girişlerine bakmanız gerekiyor. Kullandığınız Dvr modeline göre değişiklik Göstermektedir. Audio in Yazan girişler ses girişleridir.

 5. papatya dedi ki:

  Hastene kayitlari ne kadar suruyor ve siliniyormu besyiloncekilerde silinirmi yoksa saklaniyormu kayitlar

  1. aseselektronik dedi ki:

   Kurumdan kuruma kayıt süreleri değişiklik göstermektedir. Bazı kurumlar yedekleme yapmakta fakat genellikle adli bir olay yaşanmadığı sürece kayıtlar yedeklenmemektedir.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?